Wybierz język:
Szukaj
Newsletter

VI Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych


W dniach  3-4 października 2014 r. w Opolu odbędzie się Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz VI Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego we współpracy z Opolskim Centrum Demokracji Lokalnej, Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

DZIAŁAJĄCE W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM DO UDZIAŁU W FORUM I TARGACH

W tym roku wracamy do dwudniowej formuły imprezy.

Rozpoczynamy w piątek, 3 października, kiedy to w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbędzie się konferencja Forum Inicjatyw Pozarządowych. To świetna okazja do spotkania organizacji z całego województwa i wspólnej dyskusji o wyzwaniach i problemach ważnych dla środowiska opolskiego trzeciego sektora.

W sobotę, 4 października w centrum Opola już po raz szósty odbędą się Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych czyli największa coroczna impreza trzeciego sektora, w której udział biorą organizacje z całego województwa.

Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych (OTOP) są świetną okazją, by nie tylko zaprezentować mieszkańcom regionu działalność III sektora, ale też by zainteresować ich działaniami poszczególnych organizacji i pokazać, że mogą w nich znaleźć coś dla siebie. Chcielibyśmy
zatem po raz kolejny zachęcić wszystkie organizacje do współtworzenia Targów i przygotowania własnych propozycji do programu.

Tegoroczne OTOP podobnie jak w zeszłym roku będą się odbywały przy
ul. Krakowskiej, ale także przy ul. Mozarta i na Placu Wolności w Opolu, a złożą się na nie, oprócz stoisk, również strefy aktywności z ofertą przygotowaną przez organizacje dla odwiedzających Targi.

Zachęcamy wszystkie organizacje do przedstawienia własnych propozycji programu w ramach poszczególnych stref aktywności. Zapraszamy Was do przygotowania różnorodnych form działań, skierowanych do osób odwiedzających OTOP - pokazy, konkursy i inne aktywności, podczas których uczestnicy będą mogli "poczuć" istotę i specyfikę działalności Waszych organizacji.

Ponadto, w punkcie kulminacyjnym programu OTOP planujemy wręczenie nagrody Marszałka Województwa Opolskiego „Opolska Niezapominajka 2013” dla najlepszej organizacji pozarządowej województwa opolskiego w 2013 roku.