Wybierz język:
Szukaj
Newsletter

Aktualności


Wycieczka do Łagiewnik i Krakowa

Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu Śląskim serdecznie zaprasza strażaków, ich rodziny oraz wszystkich mieszkańców Zalesia Śląskiego do wspólnego udziału w wycieczce do Łagiewnik i Krakowa, która odbędzie się 20 października (niedziela).

W programie udział w XII Pielgrzymce Małopolskich Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz do Krakowa. 20 października (niedziela) przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionego Jana Pawła II. O godz. 12.00 w Centrum Błogosławionego Jana Pawła II w Łagiewnikach zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Kardynała Dziwisz. W pielgrzymce wezmą udział strażacy województwa małopolskiego, orkiestry strażackie oraz kompanie honorowe straży pożarnych.

Następnie przejazd do Krakowa, zwiedzanie rynku starego miasta oraz czas wolny.

Zapisy u pani Teresy Golly pod numerem tel. 534 629 962 lub 510 702 020. Wyjazd ok . godz. 7.00 z rynku w Zalesiu Śląskim. Koszt – 50 zł. od osoby płatne u pani Teresy Golly. Ilość miejsc ograniczona!

 

Powiatowe Zawodu Sportowo-Pożarnicze w Strzelcach Opolskich

28 września 2013 r., na stadionie miejskim w Strzelcach Opolskich, odbyły się zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu powiatowym.  W zawodach tych udział wzięła również kobieca drużyna z naszej jednostki, która w klasyfikacji końcowej zajęła III miejsce. Naszej reprezentacji dziękujemy i gratulujemy!

 

Przegląd operacyjno-techniczny

We wtorek, 24 września 2013 r., w naszej jednostce odbył się przegląd operacyjno-techniczny jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Przeglądu dokonali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich – mł. bryg. Joanna Badowska-Ghanem oraz mł. bryg. Janusz Filipkowski.

 • KONSULTACJE

  Zarząd Województwa Opolskiego informuje o rozpoczęciu konsultacji projektu „Trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej”.
  Konsultacje projektu Zasad prowadzone są na podstawie Uchwały Zarządu Województwa Opolskiego Nr 184/2015 z dnia 26 stycznia 2015 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu „Trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej”, przyjętego Uchwałą Nr 183/2015 Zarządu Województwa Opolskiego z dnia 26 stycznia 2015 r.
  Termin konsultacji: od 27 stycznia do 9 lutego 2015 r.

  więcej >>
  28-01-2015 13:23
 • Kierunek FIO.jpeg

  SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA MŁODYCH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

  Stowarzyszenie Kraina św. Anny wraz z organizatorami Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” oraz Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają na spotkanie edukacyjno-informacyjne, które odbędzie się dnia 08.08.2014r. (piątek), o godzinie 10.00 w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, ul. Dworcowa 23

  więcej >>
  30-07-2014 14:01